Kompet.udvik.udvalget Kompet.udvik.udvalget

Kompetenceudviklingsudvalget

Formand og bestyrelsesansvarlig, Standarder ISO/IEC 20000, priSM registration

Niels Dam, NIDA Consult
e-mail: niels.dam@itsmf.dk
 


Næstformand, priSM governance & global advisory committee

Ulla Koch Zeeberg, NNIT
e-mail: ulla.koch.zeeberg@itsmf.dk
 


IQC, priSM audit & global board

Michael Imhoff, Sofigate 
e-mail: michael.imhoff@itsmf.dk
 


Qualifications, priSM mentoring

Lise Dall Eriksen, BlueHat
e-mail: lise.dall.eriksen@itsmf.dk
 


priSM development

Anders Linde, Dansk Standard
e-mail: anders.linde@itsmf.dk
 


Standarder ISO/IEC 19770

Jan Øberg, Øberg Partners
e-mail: jan.oeberg@itsmf.dk
 


Standarder

Lars Zobbe Mortensen, Zobbe Consult

e-mail: lars.zobbe.mortensen@itsmf.dk


Medlem


Bettina Bornø, GN Group
e-mail: bettina.bornoe@itsmf.dk


Send en mail til kompetenceudviklinsudvalget

det står vi for

Kompetenceudviklingsudvalget arbejder med de udenlandske certificeringsfirmaer, både med hensyn til at sætte nye eksamener sammen, reviewe spørgsmål osv, men også sørger for at udvalgte eksamener tilbydes på dansk her i landet.

Læs kommisoriet