Kompet.udvik.udvalget Kompet.udvik.udvalget

Kompetenceudviklingsudvalget

Formand og bestyrelsesansvarlig, Standarder ISO/IEC 20000

Niels Dam, NIDA Consult
e-mail: niels.dam@itsmf.dk
 


Næstformand

Ulla Koch Zeeberg
e-mail: ulla.koch.zeeberg@itsmf.dk
 


IQC

Michael Imhoff, Sofigate 
e-mail: michael.imhoff@itsmf.dk
 


Qualifications

Lise Dall Eriksen, LDE Consult
e-mail: lise.dall.eriksen@itsmf.dk
 


Standarder

Anders Linde, Dansk Standard
e-mail: anders.linde@itsmf.dk
 


Standarder

Lars Zobbe Mortensen, Zobbe Consult

e-mail: lars.zobbe.mortensen@itsmf.dk


Medlem


Bettina Bornø
e-mail: bettina.bornoe@itsmf.dk


Send en mail til Kompetenceudviklingsudvalget

det står vi for

Kompetenceudviklingsudvalget arbejder med de udenlandske certificeringsfirmaer, både med hensyn til at sætte nye eksamener sammen, reviewe spørgsmål osv, men også sørger for at udvalgte eksamener tilbydes på dansk her i landet.

Læs udvalgets kommissorium