Publikationsudvalget Publikationsudvalget

Publikationsudvalget

Formand

Christina G. Kruse
e-mail: christina.kruse@itsmf.dk
 


Næstformand
Bestyrelsesansvarlig



Caspar Miller, Westergaard
e-mail:
caspar.miller@itsmf.dk


Medlem

Michael Imhoff, Sofigate
e-mail:michael.imhoff@itsmf.dk


Medlem

Christian Nissen, BlueHat
e-mail: christian.nissen@itsmf.dk
 


Medlem

Niels Skytte Christensen
e-mail: niels.skytte.christensen@itsmf.dk
 


Medlem

Lars Kristian Larsen, KMD

e-mail: lars.kristian.larsen@itsmf.dk

 


Send en mail til publikationsudvalget

det står vi for

Publikationsudvalget er en meget vigtig del af foreningen, da de hjælper alle medlemmer til at finde relevante titler til konkurrencedygtige priser og finde de publikationer, som itSMF anbefaler.

De står således for at sørge for at udvalget er det rette i vores bogshop. Her tilbyder vi input til mange forskellige bøger indenfor IT Service Management og omkringliggende emner .

Derudover hjælper vi med Stillingstagen til og koordinering af oversættelsesaktiviteter vedrørende relevante Publikationer samt evt. deltagelse i review af relevante publikationer. Læs mere i kommisoriet.