Redaktionsudvalget Redaktionsudvalget

Redaktionsudvalget

Ansvarshavende redaktør og bestyrelsesansvarlig,:


Jens Nuchel Petersen, IBM
e-mail: jens.nuchel.petersen@itsmf.dk


Medlem:

Christina G. Kruse, BRF
e-mail: christina.kruse@itsmf.dk


Medlem:

Bo Svarre Nielsen, Consultant at LeanIT
e-mail: bo.nielsen@itsmf.dk


Medlem

John Joehn-Andersen
, SKAT
e-mail: john.joehn-andersen@itsmf.dk


Medlem:

Jørgen Eriksen, KU
e-mail: jorgen.eriksen@itsmf.dk
 


Medlem:

Michael Imhoff, Sofigate
e-mail: michael.imhoff@itsmf.dk



Medlem:

Thomas Fischer, Nordea
e-mail: thomas.fischer@itsmf.dk
 


Medlem:

Stig Borchersen, Valcon
e-mail: stig.borchersen@itsmf.dk
 


Udgiver:

Flemming Kjærsdam
e-mail: flemming@kjaersdam.dk
 


Send en mail til hele redaktionen


det står vi for

Redaktionsudvalget står for itSMF’s Nyhedsbrev. Vi udkommer 8 gange årligt og forsøger med Nyhedsbrevet at have fingeren på pulsen med, hvad der sker indenfor Service Management i Danmark og internationalt.

Vi leverer uddybende artikler om emner inden for Service Management ligesom virksomhedsprotrætter med ”levende mennesker” der beretter om arbejdet inden for og med Service Management er et tilbagevendende emne.

Nyhedsbrevet er ligeledes stedet hvor Events (Konference og Erfa møder) bliver annonceret, endeligt fungerer Nyhedsbrevet som talerør for Bestyrelsen og foreningens aktiviteter.

Du er velkommen til at bidrage til Nyhedsbrevet med ideer til artikler, kommentarer og indlæg.